ZEOLIT to naturalny minerał o ładunku ujemnym i strukturze komorowej. Formował się przez miliony lat z pyłu wulkanicznego, który osiadł na alkalicznych morzach i jeziorach. W procesie tym efektem końcowym jest porowata, krystaliczna struktura Zeolitu.
Zeolit został zaklasyfikowany jako dodatek do żywności dla zwierząt, który wspomaga trawienie pokarmu, powoduje lepsze wchłanianie wartości odżywczych i obniżenie w ten sposób kosztów hodowli. Minerał jest również wykorzystywany do filtrowania wody, oczyszczania powietrza, pasz i nawozów, a także jako środek wspomagający wzrost roślin.
Zastosowanie:
Sposób użycia:
Uwaga – zeolit należy stosować tak, aby nie dostał się do nosa i oczu!
Uniwersalna pasta zeolitowa do stosowania jako maseczka do twarzy lub włosów oraz jako kompres na podrażnienia, oparzenia, skaleczenia, itp.:
Dobierz odpowiednią ilość zeolitu do powierzchni miejsca, które chcesz pokryć pastą (na twarz wystarczy jedna łyżeczka) i wymieszaj go najpierw z niewielką ilością wody, aby uniknąć grudek, i stopniowo dolewaj wody i mieszaj do momentu aż uzyskasz konsystencję pasty. Nałóż na wybrane miejsca na skórze.
Jeśli nakładasz pastę, aby przyspieszyć gojenie się podrażnionej skóry, możesz pozostawić ją nawet na całą noc. W tym celu warto nałożyć na pastę kompres z gazy i owinąć to miejsce bandażem.
Do maseczki do twarzy możesz zamiast wody dodać hydrolat lub wystudzony napar ziołowy, a oprócz tego odrobinę lekkiego oleju nierafinowanego (np. z zielonej herbaty lub kokosowego), jogurt, miód, żółtko jajka czy puree z gruszek, jabłek lub banana. Maseczkę spłucz z twarzy po 15 minutach.
Jako dodatek do kosmetyków:
Szczyptę zeolitu wymieszaj w dłoni z kremem lub balsamem i nałóż na skórę jak zwykle. Tak samo możesz połączyć go z płynem do mycia ciała, szamponem i pastą do zębów.
Skład:
Zeolit (klinoptylolit) 100% 50 mikronów. Czysty, bezpieczny. Najwyższa jakość!
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na zeolit.
Przechowywanie:
Zaleca się trzymanie Zeolitu w opakowaniach niemetalowych, chroniących dokładnie przed płynami i wilgocią.
Prawo:
Ze względu na przepisy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej Zeolit (klinoptylolit) nie jest składnikiem żywności. Nie można go także używać w suplementach diety.
Powszechnie dostępny na rynku jest tani zeolit techniczny, jednak posiada on bardzo duże ilości metali zanieczyszczeń, głównie metale ciężkie, w związku z czym przestrzegamy przed stosowaniem zeolitu z niepewnego źródła.