Sól himalajska - czysta, nieskażona sól z czasów, gdy ziemia była nieskazitelnie czysta. Nie ma żadnych zanieczyszczeń ze środowiska. Największą zaletą soli himalajskiej jest oczywiście jej duża zawartość substancji mineralnych. Sól himalajska zawiera aż 84 substancje mineralne, elektrolity i pierwiastki – oszałamiająca liczba, jeśli uwzględni się fakt, że w nauce znanych jest jedynie 118 pierwiastków. Z tego powodu, dodanie nieco większej ilości soli himalajskiej do posiłków, może pomóc wyrównać każdy ewentualny niedobór substancji mineralnych. Co istotne, sól himalajska zawiera jod, magnez, cynk, żelazo i wapń – pięć pierwiastków, z których niedoborem najczęściej zmaga się populacja.
Stosowana w kuchni sól himalajska uzupełnia niedobory mikroelementów w codziennej diecie. W tym miejscu należy podkreślić iż Sól Himalajska nie ma zanieczyszczeń jakimi są metale ciężkie, jak w przypadku soli morskiej.
Zastosowanie:
Sól himalajska przeznaczona jest do spożycia, kąpieli, można z niej wykonywać również płukanki.
Ważne informacje:
W opisach właściwości soli himalajskiej można znaleźć informacje, że zawiera także pierwiastki szkodliwe (m.in. kadm, ołów, rtęć) i radioaktywne. Występują one w bardzo niewielkich ilościach, mieszczących się w dopuszczalnych dawkach bezpiecznych, zatem nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.